021 3623 5350

ماهنامه پدر مهربان

با ما همراه باشید

گزارش پویش کودکان کربلایی

گزارش پویش کودکان کربلایی

این پویش از اول محرم تا ششم محرم انجام شد که هدف آن رفع نیازهای کودکان نیازمند و بیمار تحت پوشش خیریه بوده است. این کودکان نیازهای مختلفی از قبیل: شیرخشک، سمعک، ویلچر و… دارندکه این پویش در قالب های مختلف مثل ساخت فتوکلیپ، دلنوشته های کوتاه و… این نیازها را بیان کرد. در زیر بخشی از این نمونه ها را می بینیم:

این داستان ویلچر شکسته

چهار کنج یه اتاق ۲۰ متری، چهارتا پشتی که تکیه شون به دیواره، پنجره ای کنج دیوار روبرو و یه قاب عکس کنارش که خاطره ی سفر مشهد همراه بابا جونم رو به یادمون میاره؛ تمام تصویر من در طول شب و روزه…

ای کاش ویلچری که بابای مرحومم با اون همه قرض و سختی خریده بود نشکسته بود؛ اون وقت چشمهام رو قدری مهمان می کردم به تصویر دیوارهای آجری کوچه ها و مغازه ها و رهگذرهاش و گوشم رو مهمان می کردم به صدایی غیر از ضجه ی چرخ خیاطی مادر که با چشم های ضعیف و کمری دردناک از کول کردنم در مواقع احتیاج، مشغول آماده کردن سفارش مشتری هاست.

ای کاش ویلچرم نشکسته بود؛ اون وقت به آرزوی تمام روزهای بعد از باباجونم می رسیدم و قدری در خریدهای خونه کمک مامانم می کردم یا با دست فروشی، کمک خرجش می شدم…
ای کاش ویلچرم نشکسته بود…

پیشنهاد می شود برای دیدن سایر آثار به پیج اینستا خیریه به آدرس kheiriye_pedarmehraban مراجعه کنید.

برای افزایش سطح معنوی فعالیت ها هر روز روزشمارهای پویش را با نام یکی از کودکان حاضر در کربلا مزیّن کردیم و به آنها متوسل شدیم. روز آخر پویش یعنی ششم محرم را به نام حضرت علی اصغر نام نهادیم و یک همایش تحت عنوان شیرخوارگان حسینی در ورامین برگزار کردیم. برای این پویش یک شعار با عنوان “یا رازق الطفل الصغیر” در نظر گرفته شد و در آخر، گزارشی به صورت فیلم برداری تهیه شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *